خرید، نصب و راه اندازی انواع ادوات و تجهیزات بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی سد شهید قنبری ماکو

  • سد شهید قنبری ماکو

    سد شهید قنبری ماکو

توضیحات پروژه

کلیات:

رودخانه مرزى ساریسو با آورد متوسط سالیانه ۹.۴۸ میلیون مترمکعب و با وسعت حوضه آبریز ۲۴۷۰ کیلومتر مربع می‎باشد که ۹۶ درصد آن در خاک کشور ترکیه قرار دارد. در این طرح با احداث سد مخزنى برروى این رودخانه نسبت به تنظیم آب براى مصارف کشاورزى در شهرستان ماکو اقدام مى گردد.

مشخصات فنى سد مخزنى:

نوع سد: خاکى با هسته رسى ارتفاع از بستر رودخانه : ۵.۲۳ متر طول تاج : ۵۹۴ متر حجم کل مخزن: ۵.۲۶ میلیون مترمکعب، حجم آب تنظیمى: ۷.۲۸ میلیون مترمکعب – سرریز از نوع بتنى اوجى آزاد با ظرفیت تخلیه ۶ مترمکعب در ثانیه.

 

شبکه آبیارى و زهکشى:

کل اراضى ۵۳۸۴ هکتار – مجموع طول کانال و انهار اصلاحى در حدود ۱۲۰ کیلومتر – احداث سردهنه با بند انحرافى ۲۸ مورد – طول کانال انتقال آب از سد تا رودخانه ساریسو براى تغذیه انهار سنتى دشت ۵.۳ کیلومتر با ظرفیت ۳.۴ مترمکعب بر ثانیه و با مقطع ذوزنقه‎اى.

اهداف طرح:

تامین آب کشاورزى دشت قنبرى بمیزان ۷.۲۸ میلیون مترمکعب.
احداث شبکه آبیارى و زهکشى در سطح ۵۰۰۰ هکتار شامل توسعه و بهبود.
بهبود وضعیت معیشتى و رفاهى کشاورزان منطقه و جلوگیرى از مهاجرت آنها.

 

 

درباره ما

شرکت خاک انرژي پارس با هدف ارائه خدمات برتر و به روز، با برخورداري از مهندسين داراي درجات عالي از معتبرترين دانشگاههاي ايران پا به عرصه گذاشته است. اين شرکت با آرمان دستیابی به موفقیت برتر ارائه خدمات شایسته، در زمینه خدمات مهندسي ژئوتکنيک، سازه، ژئومکانیک نفت و معدني فعالیت می نماید. توان مهندسي و طراحي شرکت، متکي به استفاده از تکنولوژي روز و بهره مندي از جديدترين نرم افزارهاي پيشرفته مي‌باشد که انجام خدمات مهندسي و مشاوره ای را ارائه مي‌نمايد. شرکت خاک انرژي پارس علاوه بر ارائه خدمات مشاوره و مهندسي هم اکنون نمايندگي فروش از شرکتهاي معتبر بين المللي در زمينه ابزارهاي دقيق سازه و ژتوتکنيک، تجهيزات و سنسورهاي انتشار اکوستيک و رفتارنگاري آبهاي زيرزميني و همچنين تجهيزات هواشناسي را در اختيار دارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از تمامی اخبار و اطلاعیه ها باخبر شوید. همچنین می توانید خبرهای خود را در سایت درج نمایید. فقط عضو شوید.


ارتباط با ما

  • تهران، کوی نصر(گیشا)،خیابان دوم( حبیب زاده)،پلاک ۱۷،طبقه ۴، واحد ۷
  • تهران 13445/777
  • 02188263678
  • 02188245790
  • infokhakenergypars.ir