کنترل پایداری و ایمنی سد خاکی سنگرد

  • بدون تصویر

توضیحات پروژه

سازه سد از نوع خاكي – سنگريزه اي با هسته رسی مایل می‌باشد كه بر روي پي سنگي قرار گرفته است. المان آب بند آن از نوع هسته رسي مايل با حداکثر عرض 33/5 متر در كف و حداقل عرض7/5 متر در نزديكي تاج سد اجرا شده است. شيب بالادست 1:2/5 و پايين دست 1:2 مي باشد. ارتفاع سد 5 متر، ارتفاع سد از کف 43 متر، طول تاج سد 430 متر، عرض تاج سد 10 متر، حجم کل مخزن 30 میلیون متر مکعب و حجم مفید آن 19 میلیون متر مکعب می‌باشد.

رفتارنگاری:

از مسائل مهمی که بعد از ساخت و اجراي سازه‌هاي مهمی چون سدها، مطرح میگردد، نگهداري، حفظ، سلامت و کارایی سازه است. بنابراین  با توجه به 5 مقطع ابزار دقیق در سد سنگرد، مطالعات کنترل پایداری و ایمنی این سد در سالهاي بهره‌برداري و  همچنین بازرسي‌هاي فني مشترکا توسط شرکت خاک انرژی پارس و مهارآب انجام  شده است.

خدمات:

· مطلعه و بررسی رفتارسنجی سد بر اساس داده های ابزاردقیق

· بررسی عددی استاتیکی و دینامیکی تحت حالتهای مختلف

· بررسی و مطالعه ترکهای سد

 

درباره ما

شرکت خاک انرژي پارس با هدف ارائه خدمات برتر و به روز، با برخورداري از مهندسين داراي درجات عالي از معتبرترين دانشگاههاي ايران پا به عرصه گذاشته است. اين شرکت با آرمان دستیابی به موفقیت برتر ارائه خدمات شایسته، در زمینه خدمات مهندسي ژئوتکنيک، سازه، ژئومکانیک نفت و معدني فعالیت می نماید. توان مهندسي و طراحي شرکت، متکي به استفاده از تکنولوژي روز و بهره مندي از جديدترين نرم افزارهاي پيشرفته مي‌باشد که انجام خدمات مهندسي و مشاوره ای را ارائه مي‌نمايد. شرکت خاک انرژي پارس علاوه بر ارائه خدمات مشاوره و مهندسي هم اکنون نمايندگي فروش از شرکتهاي معتبر بين المللي در زمينه ابزارهاي دقيق سازه و ژتوتکنيک، تجهيزات و سنسورهاي انتشار اکوستيک و رفتارنگاري آبهاي زيرزميني و همچنين تجهيزات هواشناسي را در اختيار دارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از تمامی اخبار و اطلاعیه ها باخبر شوید. همچنین می توانید خبرهای خود را در سایت درج نمایید. فقط عضو شوید.


ارتباط با ما

  • تهران، کوی نصر(گیشا)،خیابان دوم( حبیب زاده)،پلاک ۱۷،طبقه ۴، واحد ۷
  • تهران 13445/777
  • 02188263678
  • 02188245790
  • infokhakenergypars.ir