تهیه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات ابزار دقیق سد شماره یک قصرشیرین و انجام حفاری‌ها

  • فرآیند اجرایی سد شماره یک قصرشیرین

    فرآیند اجرایی سد شماره یک قصرشیرین

توضیحات پروژه

هدف از احداث سد مخزنی شماره یک قصر شیرین تامین آب کشاورزی اراضی متعلق به شرکت پیوند بیستون پارس خسروی قصر شیرین به مساحت تقریبی 3000 هکتار می باشد. برآورد اولیه گنجایش مخزن این سد  حدود33  میلیون متر مکعب است که جهت ذخیره سازی آب رودخانه الوند در فصول پر آبی و مصرف آن در مواقع نیاز کشاورزی در اراضی فوق الذکر می باشد. با وجود آب کافی در رودخانه الوند، کشاورزی در محدوده طرح با کمبود شدید آب مواجه است. چرا که بیشترین مقدار جریان آب در فصول غیر زراعی است که بدون استفاده می ماند.  این مساله باعث می شود که در فصل تابستان زمینهای کشاورزی با کمبود شدید آب مواجه شوند. به این منظور برای تامین آب مورد نیاز، احداث سد مخزنی مزبور و هدایت آب رودخانه الوند در فصل غیر زراعی از طریق بند انحرافی و کانال بتنی موجود به مخزن این سد  و ذخیره آن برای فصل زراعی در دست طراحی و اجرا قرار گرفته است.

 

مشخصات پروژه:

نوع سد: خاکی همگن

طول تاج : 1200 متر

عرض تاج: 7 متر

حجم مخزن: 33 m3

تراز تاج: 330

طول سرریز: 15 متر

 

درباره ما

شرکت خاک انرژي پارس با هدف ارائه خدمات برتر و به روز، با برخورداري از مهندسين داراي درجات عالي از معتبرترين دانشگاههاي ايران پا به عرصه گذاشته است. اين شرکت با آرمان دستیابی به موفقیت برتر ارائه خدمات شایسته، در زمینه خدمات مهندسي ژئوتکنيک، سازه، ژئومکانیک نفت و معدني فعالیت می نماید. توان مهندسي و طراحي شرکت، متکي به استفاده از تکنولوژي روز و بهره مندي از جديدترين نرم افزارهاي پيشرفته مي‌باشد که انجام خدمات مهندسي و مشاوره ای را ارائه مي‌نمايد. شرکت خاک انرژي پارس علاوه بر ارائه خدمات مشاوره و مهندسي هم اکنون نمايندگي فروش از شرکتهاي معتبر بين المللي در زمينه ابزارهاي دقيق سازه و ژتوتکنيک، تجهيزات و سنسورهاي انتشار اکوستيک و رفتارنگاري آبهاي زيرزميني و همچنين تجهيزات هواشناسي را در اختيار دارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از تمامی اخبار و اطلاعیه ها باخبر شوید. همچنین می توانید خبرهای خود را در سایت درج نمایید. فقط عضو شوید.


ارتباط با ما

  • تهران، کوی نصر(گیشا)،خیابان دوم( حبیب زاده)،پلاک ۱۷،طبقه ۴، واحد ۷
  • تهران 13445/777
  • 02188263678
  • 02188245790
  • infokhakenergypars.ir